Przejdź do treści

Menu główne:

Galeria produktów


Instrukcja eksploatacji mebli*


Doświadczenie połączone z najnowszą techniką i technologią wykorzystywane do produkcji naszych mebli powodują, że zakupione przez Państwa meble to wyroby spełniające najwyższe wymagania techniczne, ergonomiczne oraz jakościowe. Zastosowane w meblach firmy STOLER rozwiązania konstrukcyjne i materiały chemiczne odpowiadają niezbędnym wymaganiom bezpieczeństwa i higieny użytkowania.
Osobliwy urok mebli wykonanych z litego drewna i naturalnych oklein polega na tym, że są one niepowtarzalne. Każde rosnące drzewo jako żywy organizm, wytwarza odmienną strukturę i zróżnicowany kolor w obrębie jednego pnia, wynikających z naturalnych przyrostów rocznych. W związku z tym drewno posiada zróżnicowany rysunek, kolorystykę i tym samym różnie zachowuje się pod wpływem materiałów wykańczających. Naturalne cechy drewna mogą powodować występowanie różnic w strukturze i kolorystyce poszczególnych elementów wyrobu oraz pomiędzy poszczególnymi egzemplarzami mebli. Dzięki temu każdy mebel jest inny, niepowtarzalny i oryginalny a różnice kolorystyczne wynikające z tego faktu nie mogą stanowić podstaw do ewentualnych reklamacji.

PRZY ROZPAKOWYWANIU NIE NALEŻY UŻYWAĆ OSTRYCH NARZĘDZI, GDYŻ MOŻE TO SPOWODOWAĆ USZKODZENIE MEBLA !


Dla prawidłowego funkcjonowania i przedłużenia żywotności zakupionych przez państwo mebli prosimy o przestrzeganie poniższych zasad:
1. Meble powinny być używane zgodnie z ich konstrukcją i przeznaczeniem. Ze względu na bezpieczeństwo użytkownika krzeseł, taboretów, stolików i stołów nie należy używać w zastępstwie drabiny, wieszaka itp.
2. Meble należy ustawiać na wypoziomowanej powierzchni, celem zachowania stabilności siedzenia. Nie wychylać się, nie kołysać na krześle.
3. Meble użytkować w pomieszczeniach zamkniętych, suchych i zabezpieczonych przed szkodliwym wpływem warunków atmosferycznych, przy wilgotności względnej powietrza 40-70% w temperaturze 10-30ºC (zbyt suche lub wilgotne powietrze powoduje deformacje litych drewnianych części). Nie stawiać mebli na mokrej podłodze i dywanach, ponieważ drewno absorbuje wodę.
4. Mebli nie należy ustawiać w odległości mniejszej niż 1m od czynnych źródeł ciepła.
5. Meble powinny być chronione  przed bezpośrednim działaniem światła słonecznego (pod wpływem promieniowania słonecznego drewno ulega zmianom barwy, a powłoki lakiernicze ulegają degradacji).
6. Polakierowane powierzchnie mebli należy chronić przed bezpośrednim działaniem wysokiej temperatury,  wody i rozpuszczalników, powłokę lakierniczą mogą uszkodzić gorące talerze, mokre filiżanki, przedmioty o ostrych lub szorstkich powierzchniach. Aby uniknąć uszkodzeń wskazane jest stosowanie podkładek zabezpieczających. Wylane płyny powinny być natychmiast wytarte.
7. Powierzchnia mebli wykonana z drewna litego i naturalnych oklein powinna być odkurzana czystą i suchą szmatką. Przy większych zabrudzeniach można używać miękkiej szmatki lekko zwilżonej w wodzie z dodatkiem łagodnych środków myjących (mydło, płyn do prania), a następnie należy niezwłocznie osuszyć powierzchnie przez wytarcie suchą szmatką.
8. Nie wolno używać środków do czyszczenia zawierających substancje ścierające lub rozpuszczalniki. Przestrzegamy przed stosowaniem chemicznych środków do konserwacji mebli, gdyż mogą one działać negatywnie na wygląd powłoki lakierniczej.
9. Meble tapicerowane tkaninami należy odkurzać odkurzaczem przy pomocy miękkiej szczotki.                                                                                                                                  Meble tapicerowane skajem należy odkurzać miękką suchą szmatką, natomiast powstałe plamy można przemywać za pomocą szmatki lekko zamoczonej w wodzie z dodatkiem łagodnych środków myjących  (jeżeli materiał tapicerski wymaga usunięcia mocnych zabrudzeń czyszczenie należy zlecić profesjonalnej pralni tapicerskiej).

* -  Przeczytanie powyższej instrukcji jest obowiązkiem każdego Klienta.

Życzymy zadowolenia z użytkowania naszych wyrobów.

 
Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego